Trabzon Büyükşehir Belediyesi Görünür Belediyeler Arasına Girdi!

İzlemedeyiz Derneğinden yapılan açıklamaya göre Görünür Belediye Sertifikası Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU başkanlığındaki Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne verilmiştir. Trabzon Büyükşehir Belediyesinin resmi internet sitesi görünürlük değerlendirmesinden olumlu sonuç almıştır.

Trabzon Büyükşehir Belediye’sinin, ulaşılabilirlilik ve bilgi paylaşımı alanlarında olumlu bir örnek teşkil ettiği, Trabzonluların Belediye çalışmalarını hızlı ve verimli bir şekilde takip edebildiği,yapılan proje ve harcamalardan haberdar olabileceği bir internet sitesinin kullanımda olmasının önemi belirtildi.

İzlemedeyiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Örsek yapmış olduğu açıklamada, Görünür Belediye Sertifikasının Türkiye’de bir ilk olduğunu, yerel yönetimlerin önceliklerinin arasında seçmenlerin kendi belediyeleriyle ilgili tüm bilgilere en hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri olduğunu belirtti.

Baybars Örsek, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Görünür Belediye sertifikasına sahip olmasının bu amaç doğrultusunda yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu,Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU Başkanlığındaki Trabzon Büyükşehir Belediye’sinin ,Türkiye’deki 1397 belediyenin tamamı için bir örnek oluşturmasını dilediklerini belirtti.