Seyhan Belediyesi ‘Görünür Belediyeler’ Arasında Girdi!

İzlemedeyiz Derneği tarafından verilen Görünür Belediye Sertifikası Seyhan Belediyesinin oldu.

İzlemedeyiz Derneğinden yapılan açıklamaya göre Görünür Belediye Sertifikası Zeydan Karalar başkanlığındaki Seyhan Belediyesi’ne verildi. Seyhan Belediyesi’nin http://www.seyhan.bel.tr/ alan adındaki internet sitesi görünürlük değerlendirmesinden olumlu sonuç aldı.

Seyhan Belediye’sinin, ulaşılabilirlilik ve bilgi paylaşımı alanlarında olumlu bir örnek teşkil ettiği, Seyhanlıların Belediye çalışmalarını hızlı ve verimli bir şekilde takip edebildiği,yapılan proje ve harcamalardan haberdar olabileceği bir internet sitesinin kullanımda olmasının önemi belirtildi.

İzlemedeyiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Örsek, yapmış olduğu açıklamada, Görünür Belediye Sertifikasının Türkiye’de bir ilk olduğunu, yerel yönetimlerin önceliklerinin arasında seçmenlerin kendi belediyeleriyle ilgili tüm bilgilere en hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri olduğunu belirtti.

Baybars Örsek, Seyhan Belediyesi’nin Görünür Belediye sertifikasına sahip olmasının bu amaç doğrultusunda yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu, Zeydan Karalar Başkanlığındaki Seyhan Belediye’sinin ,Türkiye’deki 1397 belediyenin tamamı için bir örnek oluşturmasını dilediklerini belirtti.

Kaynak: http://gazette.com.tr/HaberDetay.aspx?id=44583