Bartın Belediyesi, Görünür Belediyeler arasına girdi!

İzlemedeyiz Derneğinden yapılan açıklamada, “Görünür Belediye Sertifikası Cemal Akın başkanlığındaki Bartın Belediyesi’ne verilmiştir. Bartın Belediyesinin bartinbelediyesi.com alan adındaki internet sitesi görünürlük değerlendirmesinden olumlu sonuç almıştır” denildi. Bartın Belediye’sinin, ulaşılabilirlilik ve bilgi paylaşımı alanlarında olumlu bir örnek teşkil ettiği, Bartınlıların Belediye çalışmalarını hızlı ve verimli bir şekilde takip edebildiği, yapılan proje ve harcamalardan haberdar olabileceği bir internet sitesinin kullanımda olmasının önemi belirtildi.

İzlemedeyiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Örsek yapmış olduğu açıklamada, Görünür Belediye Sertifikasının Türkiye’de bir ilk olduğunu, yerel yönetimlerin önceliklerinin arasında seçmenlerin kendi belediyeleriyle ilgili tüm bilgilere en hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri olduğunu söyledi.

Baybars Örsek, Bartın Belediyesi’nin Görünür Belediye sertifikasına sahip olmasının bu amaç doğrultusunda yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu, Cemal Akın başkanlığındaki Bartın Belediye’sinin, Türkiye’deki bin 397 belediyenin tamamı için bir örnek oluşturmasını dilediklerini belirtti.

Kaynak: Bartın Halk Gazetesi