Amasya Belediyesi görünür belediyeler arasına girdi

İzlemedeyiz Derneği tarafından verilen Görünür Belediye Sertifikası Amasya Belediyesinin oldu.

İzlemedeyiz Derneği tarafından verilen Görünür Belediye Sertifikası Amasya Belediyesinin oldu.

İzlemedeyiz Derneğinden yapılan açıklamaya göre, “Görünür Belediye Sertifikası Cafer Özdemir başkanlığındaki Amasya Belediyesi’ne verilmiştir. Amasya Belediyesinin http://www.amasya. bel.tr/ alan adındaki internet sitesi görünürlük değerlendirmesinden olumlu sonuç almıştır.

Amasya Belediye’sinin, ulaşılabilirlilik ve bilgi paylaşımı alanlarında olumlu bir örnek teşkil ettiği, Amasyalıların Belediye çalışmalarını hızlı ve verimli bir şekilde takip edebildiği,yapılan proje ve harcamalardan haberdar olabileceği bir internet sitesinin kullanımda olmasının önemi belirtildi.

İzlemedeyiz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Örsek yapmış olduğu açıklamada, Görünür Belediye Sertifikasının Türkiye’de bir ilk olduğunu, yerel yönetimlerin önceliklerinin arasında seçmenlerin kendi belediyeleriyle ilgili tüm bilgilere en hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri olduğunu belirtti”

Baybars Örsek, Amasya  Belediyesi’nin Görünür Belediye sertifikasına sahip olmasının bu amaç doğrultusunda yapılan çalışmaların bir göstergesi olduğunu, Cafer Özdemir Başkanlığındaki Amasya Belediye’sinin, Türkiye’deki Bin 397 Belediyenin tamamı için bir örnek oluşturmasını dilediklerini belirtti.

 

Kaynak: Objektif Amasya